1

Akcja „Bezpieczne Wakacje 2021″

Rusza akcja „Bezpieczne Wakacje 2021″

 

Wraz z zakończeniem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczynają się dziś działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2021″, które potrwają do 1 września 2021 r.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał podległym służbom, inspekcjom i podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zalecenia w zakresie przeprowadzenia w naszym regionie kolejnej edycji akcji, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku letniego dzieciom oraz młodzieży, a także osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren województwa śląskiego.

Po pełnym wyzwań roku szkolnym przyszły wreszcie wakacje, na które dzieci i młodzież tak bardzo czekały. Kluczową kwestią jest jednak w tym okresie bezpieczeństwo najmłodszych. Dlatego też przez całe wakacje służby będą podejmować odpowiednie działania mające na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży spokojnego wypoczynku – tak, aby był to dla nich czas pełen radości i wspaniałych przygód – mówi wojewoda Jarosław Wieczorek.

Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego monitorować będą formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach wypoczynkowych oraz miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji wojewoda śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze:

32 20 77 077,

na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń oraz nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Podejmowane działania mają na celu podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą i w górach, a także bezpieczeństwa i higieny w związku z sytuacją epidemiczną.

 

Wykaz podmiotów zaangażowanych w akcję “Bezpieczne wakacje 2021”

Wykaz miejsc kontroli autokarów

 

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki
Źródło grafiki: pixabay.com