Ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21 – możliwy test syren alarmowych

W dniu 20 maja 2021 r. pomiędzy godziną 8:00 a 11:00 może zostać przeprowadzony test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Uruchomienie systemu na terenie miasta Gliwice uzależnione jest od przebiegu scenariusza krajowego ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21 organizowanego przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Celem treningu jest przetestowanie działania systemu syren alarmowych w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych działań, dlatego zostanie on przeprowadzony
w sposób dynamiczny. Pomiędzy godziną 08:00 a 11:00 dyżurny Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego dla miasta Gliwice może włączyć syreny po otrzymaniu polecenia uruchomienia sygnału z jednostki nadrzędnej (Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach). W przypadku uruchomienia testu emitowany będzie:

  • dźwięk modulowany trwający trzy minuty - OGŁOSZENIE ALARMU
  • dźwięk ciągły trwający trzy minuty - ODWOŁANIE ALARM.

 

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że alarmowanie będzie miało miejsce tylko wtedy, gdy Miasto Gliwice znajdzie się na trasie ewentualnego przelotu statku powietrznego.

image_pdfimage_print

Skip to content