Infolinia dla bezdomnych – 987

1 listopada br. w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego ruszyła bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych o numerze telefonu 987, pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia.

987 – pod tym właśnie numerem można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. Infolinia będzie funkcjonować całodobowo, w każdym dniu tygodnia i obejmować swym zasięgiem całe województwo śląskie.

Kto może dzwonić pod ten numer?

Każdy, kto wie, że dana osoba potrzebuje pomocy, jak również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym poinformowane. Pracownicy WCZK udzielą dzwoniącemu informacji na temat możliwych form wsparcia, wskażą najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej. W minionych sezonach zimowych z infolinii korzystały zarówno osoby bezdomne, bezpośrednio zainteresowane pomocą, jak i osoby postronne, które spotkały osobę bezdomną i chciały pomóc.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pod adresem: http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/infolinia-dla-bezdomnych.

image_pdfimage_print

Skip to content