Nawet tysiąc wymazów dziennie. Nowy punkt pobrań przy Arenie Gliwice

31 stycznia w południe na parkingu przy Arenie Gliwice rozpoczął działalność drugi na Śląsku masowy punkt pobierania wymazów w kierunku SARS-CoV-2. Prowadzi go Szpital Miejski nr 4 przy pomocy żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Nowy punkt będzie czynny siedem dni w tygodniu i pozwoli na przeprowadzenie tysiąca badań dziennie, co z całą pewnością będzie dużym ułatwieniem nie tylko dla gliwiczan, ale także mieszkańców całego regionu – podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Przypomnijmy, że z powodu coraz większej liczby osób kierowanych na wymaz i tworzenia się przy wjazdach do punktów wymazowych kolejek samochodów, w piątek 28 stycznia zmieniono trasę dojazdu do śródmiejskiego punktu pobrań przy Szpitalu Miejskim nr 4, ulokowanego za budynkiem przy ul. Zygmunta Starego. Obecnie osoby ze skierowaniem na wymaz wjeżdżają na teren lecznicy bramą od ul. Kościuszki, a wyjeżdżają na ul. Zygmunta Starego.

Do nowego punktu pobrań wymazów przy Arenie Gliwice, czynnego od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 20.00, dojedziemy wjazdem od strony ul. Kujawskiej. Warto trzymać się wyznaczonej przez system godziny i przybyć na miejsce najwyżej kilkanaście minut przed umówionym terminem – zapobiegnie to tworzeniu się sztucznych zatorów.

Badania RT-PCR w punkcie wykonają zarówno zmotoryzowani (w systemie drive-thru), jak i piesi, posiadający skierowanie na wymaz w ramach NFZ wystawione przez lekarza POZ lub poprzez zgłoszenie online (Ważne! Zapisanie się na nieodpłatny test w ramach Funduszu możliwe jest również za pośrednictwem e-formularza dostępnego pod adresem https://www.gov.pl/web/koronawirus/zapisz-sie-na-test-na-koronawirusa). Wynik badania zostanie zapisany w Internetowym Koncie Pacjenta.

Powstanie punktu pobrań wymazów przy Arenie Gliwice to efekt współpracy Szpitala Miejskiego nr 4 z władzami Gliwic, Śląskim Urzędem Wojewódzkim, Narodowym Funduszem Zdrowia, KM PSP w Gliwicach oraz żołnierzami 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Źródło: UM Gliwice

image_pdfimage_print

Skip to content