Razem przeciw przemocy

Szanowni Państwo,

Już 06 listopada 2021 zapraszamy do udziału w wydarzeniu pod nazwą:

„PRZERYWAMY CISZĘ – POLNE MAKI MAJĄ SIŁĘ”

Przemoc karmi się milczeniem, rozgrywa w zaciszu domowym, stanowi najpilniej strzeżoną tajemnicę rodzinną. Zamyka w cierpieniu osobę, która jej doznaje, a sprawcy umożliwia dalsze działanie. Każdy brak czy powstrzymanie się od reakcji; przyzwolenie czy usprawiedliwienie; umniejszenie czy zbagatelizowanie stosowania przemocy- potęguje  poczucie siły i bezkarności osób stosujących przemoc. U osób doświadczających przemocy wzmacnia i utrwala poczucie bezsilności i bezradności.

Możemy to zmienić. Przerwijmy więc ciszę jak makiem zasiał. Tu nie potrzeba bohatera/ bohaterki – wystarczy reakcja.

W myśl sentencji: „Praeventioni melius quam remediumlepiej zapobiegać niż leczyć” Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach zaprasza na wydarzenie o charakterze otwartym, promujące profilaktykę przeciwdziałania przemocy. Wydarzenie to skierowane jest do osób w każdym wieku. Zapraszamy dorosłych i dzieci. Ten czas, wspólnie spędzony z nami, zapadnie każdemu w pamięć.

W programie:

  • Warsztaty „Temperatura temperamentu”
  • Warsztaty „Oddech zamiast złości”
  • Warsztaty „PrzeMOCne eMOCje”
  • Warsztaty „Polne maki mają siłę”

Ponadto spotkania z psychologami, specjalistami i konsultantami. Zapewniamy poufność i anonimowość rozmów, swobodę wypowiedzi oraz możliwość skorzystania z wiedzy i umiejętności profesjonalistów.

Przyjdź, czekamy na Ciebie 6.11.2021 r. (sobota)- Centrum Handlowe „FORUM”, Gliwice, ul. Lipowa 1,  od 11:00 do 17:00.

Pliki do pobrania: plakaty w formacie A3 i B0

 

 

 

Źródło: OPS Gliwice

image_pdfimage_print

Skip to content